Minister Anna Moskwa prezentuje kolejne rozdawnictwo rządu. Kupowanie wyborców za ich pieniądze trwa w najlepsze

Anna Moskwa, fot. Twitter / Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Minister Anna Moskwa przedstawiła w Sejmie projekt dopłat dla ogrzewających domy pelletem, drewnem, olejem opałowym, czy LPG. Niestety, polityk nie wspomniała, jak ta decyzja wpłynie na inflację w najbliższych miesiącach.

Minister Moskwa o pomysłach rządu na drogi opał mówiła podczas sejmowego wystąpienia. – Przygotowaliśmy kompleksowy pakiet wsparcia dla wszystkich odbiorców ciepła, którzy mogliby doświadczyć podwyżek w wyniku wzrostu cen surowca. Wsparcie to obejmie ok. 6,6 mln gospodarstw domowych – zapowiedziała.

Według obietnicy polityk, maksymalna podwyżka taryf na ogrzewanie systemowe na nadchodzący sezon może wynieść 40 procent. – Z kolei osoby, które korzystają z indywidualnych źródeł ciepła, mają otrzymać bezpośredni dodatek pieniężny. Używający pelletu otrzymają – 3 tys. zł, drewna kawałkowego – 1 tys. zł, oleju opałowego – 2 tys. zł, a LPG – 500 zł wyliczała.

Nietrudno zgadnąć, że zaproponowane rozwiązania spowodują dalszy wzrost inflacji. Od wypłacania dodatków – z pieniędzy uprzednio zabranych Polakom w formie podatków – nie wzrośnie ilość dostępnego opału, którego brakuje w składach w całej Polsce, o czym rząd od kilku tygodni nie mówi praktycznie wcale.

Źródło: Twitter / Ministerstwo Klimatu i Środowiska