“Milionerzy”. To pytanie sprawiło mu duży problem. Odszedł z programu z niczym

fot. Facebook / Milionerzy TVN

“Milionerzy” to jeden z najbardziej popularnych teleturniejów w polskiej telewizji. Często zdarza się jednak, że najprostsze pytanie może sprawić wiele problemów. Tak było w tym wypadku. Uczestnik poległ już na pierwszym pytaniu.

REKLAMA

„Milionerzy” to program emitowany przez TVN z przerwami od 3 września 1999 r. Teleturniej, niezmiennie z Hubertem Urbańskim w roli prowadzącego, powrócił na antenę w lutym 2017 r. po siedmiu latach przerwy. Choć uczestnicy starają się przyjść do programu jak najlepiej przygotowani, czasami nawet najprostsze pytania okazują się wyzwaniem.

W ostatnim odcinku “Milionerów” pierwsze pytanie sprawiło uczestnikowi duży problem. Mężczyźnie nie udało się wskazać prawidłowej odpowiedzi, która warta była 500 złotych.

Hubert Urbański odczytał pierwsze pytanie: “W borze dominują…”. Uczestnik miał za zadanie wskazać jedną poprawną odpowiedź z czterech podanych:

A. Wyszkoleni funkcjonariusze

B. Borsuki, borówki i borowiki

C. Drzewa liściaste

D. Drzewa iglaste

Mężczyzna odrzucił odpowiedź A. Po chwili wskazał na odpowiedź B, ponieważ twierdził, że na bór składają się zarówno drzewa iglaste, jak i liściaste. Niestety był to błąd. Bór to z definicji las, w którym wszystkie albo większość drzew to drzewa iglaste, a więc poprawna jest odpowiedź D. Uczestnik odszedł z programu z niczym, choć mógł skorzystać z trzech kół ratunkowych: pół na pół, pytanie do przyjaciela oraz zmiana pytania.

Źródło: Radio ZET

REKLAMA