Mieszkanie Ryśka Riedla trafiło na sprzedaż. Są już pierwsze oferty

fot. Facebook / Miasto Tychy

Nie lada gratkę mogą zakupić fani Dżemu. Na sprzedaż wystawiono mieszkanie lidera zespołu Dżem – Ryszarda Riedla. 55-metrowy lokal można nabyć za pół miliona złotych.

Ryszard Riedel to jedna z największych legend polskiej muzyki. Ikona bluesa, lider i charyzmatyczny wokalista grupy Dżem, swego czasu został nawet nazwany przez prestiżowy amerykański magazyn Rolling Stone „ostatnim hippisem naszych czasów”. Jego życie i twórczość naznaczona była wielkim bólem i walką z uzależnieniem od używek. Nierozerwalnie z autorem takich piosenek jak: „List do M.”, „Whisky moja żono”, czy „Wehikuł czasu”, związany jest Śląsk, a konkretnie Tychy.

Nie tak dawno w Tychach odsłonięto wielki mural z wizerunkiem Ryszarda Riedla. Znajduje się on na bloku, w którym mieszkał muzyk popularnego zespołu Dżem. Niektórzy przebyli kilkaset kilometrów, tylko po to żeby zobaczyć mural.

Mieszkanie legendarnego muzyka ma 55m2 i właśnie trafiło na sprzedaż. Cena wywoławcza to pół miliona złotych. – Tu przebywał, odpoczywał i tworzył – powiedziała dziennikarzom pośredniczka cytowana przez Polsat News. Mieszkanie ma trzy pokoje, kuchnię, łazienkę i mnóstwo przedmiotów słynnego wokalisty.

– Po rodzinie Riedlów nikt tutaj nie mieszkał, więc ta tkanka jest widoczna, to czuć w każdym zakątku dosłownie – podkreśliła Agnieszka Niechciał z grupy WGN Katowice Śródmieście.

Choć od śmierci legendarnego wokalisty minęło już 27 lat. Oprócz muralu, Riedla upamiętnia także pomnik, który stanął w Tychach.

Źródło: Polsat News