Mierzeja Wiślana niczym Kanał Sueski?! Takie porównanie można było usłyszeć w „Panoramie”

screen z TVP2

Prowadzący wczorajsze wydanie „Panoramy” w TVP2 zdecydował się na porównanie Mierzei Wiślanej do… Kanału Sueskiego. Publicysta Rafał Otoka-Frąckiewicz pokusił się o drwiący komentarz.

Państwowe media nadal żyją sobotnim otwarciem przekopu Mierzei Wiślanej, który ma rzekomo uniezależnić nasz kraj od Rosji. Choć prezydent Andrzej Duda podczas przemówienia przyznał wprost, że przekop przez Mierzeję Wiślaną to symbol, to przedstawiciele obozu władzy nie szczędzą zachwytów nad inwestycją.

O krok dalej poszedł Adam Krzykowski, prowadzący „Panoramę”. – Wczoraj uroczyste otwarcie, a dziś ruch jak na Kanale Sueskim. Przekop przez Mierzeję Wiślaną już cieszy się ogromną popularnością, a mieszkańców Elbląga cieszy perspektywa rozwoju miasta – zaczął program informacyjny w TVP2.

Komentatorzy wyśmiali porównanie prowadzącego „Panoramę”. „Technicznie to prawda. Jak na kanale Sueskim kiedy był zablokowany przez kontenerowiec Evergreen” – napisał dziennikarz Tomasz Oryński. „Stojące w kolejkach tankowce i przemykające pomiędzy nimi okręty floty Imperium. To dziś codzienny widok w Elblągu. Mieszkańcy z wypiekami na twarzach czekają na przybycie lotniskowca Jan Paweł II. Chałwa Imperium!!!” – kpił publicysta Rafał Otoka-Frąckiewicz.

Warto przypomnieć, że przez Mierzeję Wiślaną nie przepłynie aktualnie żaden kontenerowiec, ponieważ kanał jest zbyt wąski i zbyt płytki, aby mogły się po nim poruszać duże jednostki. Niewiele zyska również port w Elblągu, ponieważ prowadzi do niego tor wodny, którego głębokość w wielu miejscach nie przekracza 1,5 metra.

Źródło: TVP2, gazeta.pl