Michał Dworczyk oficjalnie podał się do dymisji. Główny bohater afery mailowej odchodzi z KPRM

Michał Dworczyk, fot. KPRM

Minister Michał Dworczyk potwierdził, że podał się do dymisji. „Dziś złożyłem rezygnację z funkcji szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów” – przekazał na Twitterze.

Michał Dworczyk był szefem KPRM od 2017 roku. „Dziś złożyłem rezygnację z funkcji szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Dziękuję prezesowi Kaczyńskiemu, premierowi Morawieckiemu, kierownictwu PiS oraz wszystkim pracownikom KPRM za zaufanie i blisko 5 lat współpracy!” – napisał na Twitterze.

O jego dymisji spekulowano od kilku tygodni. Na początku bieżącego tygodnia radio RMF FM podało, że odwołanie Michała Dworczyka jest przesądzone. Informatorzy radia przekonywali, że jego dymisja pomoże utrzymać Mateusza Morawieckiego w roli szefa rządu, mimo swoistego puczu zorganizowanego przez kilka frakcji w obozie władzy.

Dworczyk zostanie zapamiętany przede wszystkim dzięki wyciekowi z jego skrzynki mailowej. Od ponad roku opinia publiczna praktycznie codziennie dowiaduje się, jak władza steruje mediami publicznymi i prywatnymi, Trybunałem Konstytucyjnym, a także jak załatwia się posady dla rodzin i znajomych polityków.

Źródło: RMF FM