Mateusz Klich zacytował Zbigniewa Stonogę. W dosadny sposób „pożegnał” Paulo Sousę

Mateusz Klich, fot. PZPN

Piłkarz reprezentacji Polski Mateusz Klich skomentował na Twitterze rezygnację Paulo Sousy z funkcji selekcjonera naszej kadry. Zawodnik Leeds United posłużył się głośnym cytatem przedsiębiorcy Zbigniewa Stonogi.

Wczoraj późnym wieczorem PZPN poinformował, że umowa z Paulo Sousą została rozwiązana za porozumieniem stron. Sprawa wywołała wiele emocji nie tylko wśród kibiców, ale także u samych piłkarzy naszej kadry. Zawodnicy nie kryją rozczarowania z powodu dezercji selekcjonera, a jeden z nich dał temu szczególny wyraz w mediach społecznościowych.

O kąśliwy komentarz na Twitterze pokusił się Mateusz Klich. Pomocnik Leeds United napisał: „Cytując klasyka »szkoda strzępić ryja«„. To słynny cytat Zbigniewa Stonogi, który w 2015 roku w wulgarny sposób odniósł się do sympatii politycznych Polaków, którzy wybrali wtedy do Sejmu reprezentację w postaci PiS, PO, Nowoczesnej, Kukiz’15 i PSL, zamiast jego komitetu.

W mediach pojawiło się dotąd wiele informacji o tym, że pozostali piłkarze reprezentacji Polski również są zaskoczeni i wkurzeni na postępowanie Paulo Sousy, który zostawił nasz zespół tuż przez barażami o udział w tegorocznych Mistrzostw Świata. Mecze o „być albo nie być” odbędą się już w marcu 2022 r.

Źródło: Twitter