Marek Suski kpi ze zdjęcia Szymona Hołowni: Moja wnuczka jest poważniejsza

Szymon Hołownia, fot. Facebook / Szymon Hołownia

44-letni Szymon Hołownia zaszczepił się w Wielką Sobotę preparatem Pfizera, wykorzystując błąd systemu. Na polityka spadła fala krytyki, a jego zdjęcie z dyplomem „za odwagę” zostało wyśmiane przez internatów.

O fakcie zaszczepienia Hołownia poinformował w mediach społecznościowych. Polityk zapewnił, że zanim ruszył na szczepienie, upewnił się dzwoniąc w piątek na infolinię, czy w przypadku jego rezygnacji ze szczepienia w wyznaczonym terminie, jego szczepionka przypadnie jakiemuś seniorowi. „Usłyszałem, że to tak nie działa, że albo przyjadę, albo będzie wolny termin i ryzyko zmarnowania dawki” – przekazał lider ruchu Polska 2050.

Przyznaję: nie miałem pojęcia, gdzie jest Stara Błotnica, ale teraz – dzięki ministrowi Dworczykowi – już wiem. W czasie…

Opublikowany przez Szymona Hołownię Sobota, 3 kwietnia 2021

Do wydarzeń odniósł się na antenie TVP Info poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Suski. Jego zdaniem polityk zachował się dziecinnie, a jego motywacją była chęć zaistnienia. – Myślę, że Szymon Hołownia chce zaistnieć i każdy sposób jest dobry. To tak trochę zabawne, dziecinne. To tak jakby moja wnuczka, która jest w szkole podstawowej przyszła ze szczepienia i się pochwaliła, że dziadku ja mam taki dyplom [dzielnego pacjenta]. Chociaż myślę, że ona już jest poważniejsza i może by się już tak nie chwaliła –powiedział Suski.

Źródło: TVP Info