Malwina Smarzek powtórzyła wywiad Lewandowskiego. Osiem sekund ciszy

screen z Twitter / TVP Info

Polskie siatkarki przegrały wczoraj w ćwierćfinale Mistrzostw Europy z Turczynkami (0:3). Kapitan reprezentacji Polski Malwina Smarzek była po meczu pytana o przyszłość trenera Jacka Nawrockiego. Jej odpowiedź nawiązała do słynnego 8-sekundowego milczenia Roberta Lewandowskiego.

Po zakończeniu spotkania przed kamerami TVP Sport stanęła Malwina Smarzek. Polska siatkarka została zapytana o przyszłość trenera Jacka Nawrockiego w reprezentacji Polski. Przez kilka sekund milczała, przypominając słynne 8 sekund pauzy w wykonaniu Roberta Lewandowskiego, który ciszą skomentował pracę selekcjonera Jerzego Brzęczka.

Po okresie milczenia Malwina Smarzek dodała kilka słów. – Myślę, że są ludzie decyzyjni i kompetentni, którzy to ocenią. Nasze zdanie, cokolwiek byśmy nie powiedziały, nic tutaj nie zmieni. Jeżeli będą chcieli zmienić trenera, to go zmienią, jeżeli będą chcieli go zatrzymać, to go zatrzymają – dodała kapitan reprezentacji Polski.

Mecz z Turcją był prawdopodobnie ostatnim spotkaniem Jacka Nawrockiego w roli trenera polskiej kadry. Oficjalnym powodem jest zakaz wydany przez PZPS, dotyczący braku możliwości łączenia funkcji trenera reprezentacji z pracą w klubie. A właśnie Nawrocki ma już wkrótce wrócić do siatkówki klubowej. Nieoficjalnie wiadomo, że szkoleniowiec nie ma najlepszych relacji z najlepszymi polskimi siatkarkami.

Źródło: TVP Sport