Małgorzata Wassermann chce zastąpić Zbigniewa Ziobrę?! „Jestem zafascynowana Kaczyńskim”

Małgorzata Wassermann, screen z YouTube / Lokalna.TV

Posłanka PiS Małgorzata Wassermann w wywiadzie dla portalu Interia.pl ostro skrytykowała reformę sprawiedliwości, za którą odpowiada Zbigniew Ziobro. Przy okazji mówiła też o swojej fascynacji Jarosławem Kaczyński. Czy to oznacza, że chce ona zostać nowym ministrem sprawiedliwości?

Małgorzata Wassermann powiedziała w rozmowie z portalem Interia.pl, że jest przerażona stanem wymiaru sprawiedliwości. – Mam poczucie, że dziś zaczynają zapadać rozstrzygnięcia w zależności od tego, która strona barykady staje przed sądem. I to działa w obie strony, a wbrew pozorom, częściej na niekorzyść Prawa i Sprawiedliwości – stwierdziła Wassermann.

Posłanka zaznaczyła również, że jest „zafascynowana” Jarosławem Kaczyńskim, ponieważ „każde jego spojrzenie i działanie jest długofalowe„. – Zawsze patrzy z perspektywą. Niesamowicie go za to cenię. Dlatego jestem tu, gdzie jestem. Zdarza się, że rozmawiamy na jakiś temat, mamy inne zdania, a dopiero po jakimś czasie rozumiem, że on miał rację w swojej wizji – przyznała polityk PiS.

Czy krytyka Zbigniewa Ziobry połączona z wychwalaniem Jarosława Kaczyńskiego to zgłoszenie akcesu na stanowisko ministra sprawiedliwości? Komentatorzy twierdzą, że posłanka znana z komisji śledczej ds. Amber Gold chce wykorzystać słabnące notowania Ziobry w obozie rządzącym i wskoczyć na stanowisko ministra i prokuratora generalnego. Taka sytuacja może się zdarzyć w przypadku rozpadu koalicji.

Źródło: Interia.pl, Twitter