Łukaszenka nagrał propagandowy film podczas rąbania drewna. “Najważniejsze, żeby Duda i Morawiecki nie zamarzli”

screen z Twitter / Hanna Liubakova

Prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenka nagrał propagandowy filmik, w którym wyśmiewa państwa z zachodu Europy, które zmagają się z problemami w sektorze energetycznym. W nagraniu padają nazwiska prezydenta Andrzeja Dudy oraz premiera Mateusza Morawieckiego.

REKLAMA

Na jednym z białoruskich kanałów w mediach społecznościowych pojawił się propagandowy materiał, na którym Aleksander Łukaszenka osobiście rąbie drewno dla Europejczyków, aby nie zamarzli podczas nadchodzącej zimy. – Nie pozwólmy zamarznąć Europie. Pomóżmy naszym braciom, może kiedyś oni nam pomogą – powiedział prezydent Białorusi, odnosząc się do kryzysu energetycznego.

Prezydent Białorusi mówił, że w pierwszej kolejności należy pomagać “chłopom i robotnikom”, a nie bogatym. Następnie dodał, że “najważniejsze, żeby Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki nie zamarzli w Polsce”. – To są nasi sąsiedzi, może się opamiętają – powiedział na nagraniu Łukaszenka, trzymając w ręku siekierę.

To nie pierwsza propagandowa wrzutka Łukaszenki. W kwietniu bieżącego roku, w odezwie do narodu z okazji Wielkanocy, opowiadał rzekome zdarzenia z granicy polsko-białoruskiej. Przekonywał wtedy, że w Polsce panuje taka bieda, że nasi obywatele proszę sąsiadów ze wschodu o sól i kaszę gryczaną.

Źródło: next.gazeta.pl

REKLAMA