Łukasz Szumowski w nowej roli! Pojawił się na mszy beatyfikacyjnej kard. Stefana Wyszyńskiego

fot. KPRM

Były minister zdrowia Łukasz Szumowski podjął się odpowiedzialnego zadania. Podczas mszy beatyfikacyjnej kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej wcielił się w rolę ratownika medycznego.

Łukasz Szumowski to bez wątpienia twarz pierwszej fali koronawirusa w naszym kraju. To on relacjonował pierwsze efekty walki z pandemią, a także ogłaszał wprowadzanie obostrzeń. Były minister zdrowia po odejściu z resortu wrócił do zawodu lekarza. Obecnie prowadzi specjalistyczną praktykę lekarską, jest także posłem PiS.

Fotoreporterzy uchwycili Łukasza Szumowskiego podczas niedzielnej beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej. Jako wolontariusz, w stroju ratownika medycznego, niósł pomoc uczestnikom mszy św. – Zgłosiłem się jako wolontariusz do opieki medycznej – tłumaczył Szumowski.

Byłemu szefowi resortu zdrowia służba na placu przed Świątynią Opatrzności Bożej przebiegła spokojnie. – Na szczęście nie było żadnych poważnych zdarzeń. Jedną osobę trzeba było odesłać karetką. Większość to były drobne zasłabnięcia, które udało się szybko opanować – podkreślił Łukasz Szumowski.

Źródło: Super Express