„Ludzki Pan” Daniel Obajtek obiecuje obniżkę cen benzyny. O parę groszy i tylko na wakacje

Jacek Sasin, Daniel Obajtek, fot. KPRM

Jeszcze kilka tygodni temu prezes PKN Orlen Daniel Obajtek przekonywał, że koncern nie może obniżyć cen benzyny, bo to doprowadziłoby do kryzysu. Teraz zapowiedział obniżkę, ale tylko o kilka groszy.

Prezes PKN Orlen odniósł się do kwestii rekordowo wysokich cen paliw podczas konferencji prasowej. Daniel Obajtek podkreślił, że koncern podejmuje wraz z rządem działania, by w Polsce były jak najniższe ceny paliw. Przypomniał, że na ceny na stacjach wpływa przede wszystkim cena baryłki ropy, ale także koszt dolara, biododatki, koszt uprawnień emisji CO2 i logistyka.

Jak zapowiedział prezes Orlenu, koncern w okresie wakacyjnym zdecyduje się ulżyć kierowcom. – Myślimy, jak reagować w tym zakresie. Przez okres wakacyjnym postaramy się ulżyć w pewnym stopniu kierowcom obniżając ceny o kilka groszy na litrze paliwa – zadeklarował Daniel Obajtek, dodając, że o szczegółach koncern poinformuje za tydzień.

Na początku czerwca podczas spotkania z dziennikarzami Daniel Obajtek wyjaśniał, że PKN Orlen nie może odgórnie zaniżyć cen paliwa na stacjach, bo doprowadziłoby to jego zdaniem do „ogólnokrajowego kryzysu”. Teraz okazuje się, że koncern może jednak obniżyć ceny, ale zrobi symbolicznie i na krótko.

Źródło: Gazeta.pl