Lewica postuluje budowę Centralnego Zakładu Karnego zamiast CPK. „Na pewno się przyda”

Sprawa wywłaszczenia terenów pod budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego i linii kolejowych prowadzących do Baranowa budzi coraz większe emocje. Poseł PPS Andrzej Rozenek zaproponował, aby zamiast CPK zbudować Centralny Zakład Karny.

W Sejmie odbyło się wysłuchanie publiczne w tej sprawie. Wzięło w nim udział prawie 100 osób z gmin, gdzie ma być lotnisko, i gdzie mają być „szprychy” linii kolejowej. Kilkaset osób protestowało w tym czasie pod Sejmem. Mieszkańcy narzekają na zaniżone wyceny nieruchomości, które mają zostać wywłaszczone.

Po posiedzeniu głos zabrał Andrzej Rozenek, poseł Polskiej Partii Socjalistycznej. – Ja mam trzy zdania do prezesa Horały (pełnomocnika rządu ds. budowy CPK – przyp. red.). Wy nie unikniecie odpowiedzialności za wydanie kilkuset miliardów złotych z państwowych pieniędzy, w momencie gdy Polska tych pieniędzy potrzebuje. Potrzebuje na rzeczy istotne. […] Wy te pieniądze chcecie wyrzucić w błoto – mówił na konferencji.

Następnie polityk przedstawił swoją wizję inwestycji w Baranowie. – W związku z tym mam propozycję dla pana prezesa Horały. Zamiast budować Centralny Port Komunikacyjny zacznijcie już budować Centralny Zakład Karny – na pewno się przyda – powiedział Rozenek. „Tego draństwa nie można pozostawić bez adekwatnej kary…” – dopisał na Twitterze.

Źródło: Twitter / Andrzej Rozenek