Lekarz chciał się zaszczepić po raz trzeci. Podał dane innego mężczyzny

fot. Pexels

59-letni lekarz ze Śremu (woj. wielkopolskie) chciał po raz trzeci zaszczepić się przeciw COVID -19. Postanowił podszyć się pod inną osobę, podając dane młodszego od siebie o 23 lata mężczyzny. Na miejsce wezwano policję.

Do nietypowego incydentu doszło w czwartek w szpitalu w Sokołówce (pow. kaliski). Mieszkaniec z powiatu śremskiego przyjechał do szpitala oddalonego aż 110 km, tylko po to, aby się zaszczepić. Okazało się w dokumentach potrzebnych do szczepienia mężczyzna wpisał dane mężczyzny urodzonego w 1985 roku. W związku z tym został poproszony o dowód osobisty. Wtedy tłumaczył się, że dokumenty zostawił w samochodzie, a potem twierdził, że nie nie ma ich przy sobie. Co ciekawe mężczyzna nie potrafił podać numeru PESEL wpisanego przy rejestracji. Jak powiedziała koordynator szczepień w Sokołówce z ramienia Starostwa Powiatowego w Kaliszu Wioletta Przybylska, mężczyzna wyglądał na starszego niż wskazywały wpisane dane.

– Cała sytuacja zaniepokoiła nas, więc wezwaliśmy policję. Mężczyzna próbował nas odwieść od tego, twierdząc, że chciał przyjąć trzecią dawkę. Według nas jako lekarz mógł w inny sposób ją otrzymać – powiedziała Przybylska.

Jak podała policja, obecnie funkcjonariusze pod nadzorem prokuratury prowadzą czynności w kierunku podrobienia dokumentów.

Źródło: Radio ZET