Legia Warszawa traci podstawowego piłkarza. Klub nie spełnił jego oczekiwań

Legia Warszawa, fot. Mateusz Kostrzewa / Legia.com

Legia Warszawa na trzy kolejki przed końcem rozgrywek zapewniła sobie tytuł Mistrza Polski. Wiadomo już, że w nowym sezonie warszawianie zaprezentują się w innym składzie. Nieoficjalnie wiadomo, że zespół opuści Paweł Wszołek, podstawowy zawodnik ekipy Czesława Michniewicza.

Na odejście skrzydłowego z Legii zapowiadało się od dłuższego czasu. Piłkarz nie ukrywał, że ma oferty z klubów zagranicznych. Jego umowa kończy się w czerwcu i nic nie wskazuje, że zostanie przedłużona. – Niektóre oczekiwania finansowe mocno przerosły moje oczekiwania – powiedział tajemniczo Dariusz Mioduski, prezes Legii.

Wszołek będzie więc kontynuował karierę poza granicami Polski. Jak sam przyznaje interesują się nim kluby z najlepszych europejskich lig. Wiadomo, że piłkarz oczekiwał sowitej podwyżki, a na to nie zgodził się klub z Łazienkowskiej.

Wraz z końcem sezonu kontrakty z mistrzami Polski kończą się nie tylko Wszołkowi i Vesoviciowi, ale też Arturowi Borucowi, Radosławowi Cierzniakowi, Igorowi Lewczukowi, Inakiemu Astizowi, Mateuszowi Cholewiakowi i Arielowi Mosórowi. Grę w Legii zakończyli już też Joel Valencia i Artem Szabanow.

Źródło: Sport.pl