Legia Warszawa straci korty tenisowe?! Wszystko przez kombinacje właściciela klubu Dariusza Mioduskiego

Dariusz Mioduski, screen z YouTube / Polsat Sport

Stołeczny ratusz może zerwać umowę dzierżawy kortów tenisowych, leżących tuż obok stadionu Legii Warszawa przy ul. Łazienkowskiej. Właściciel klubu Dariusz Mioduski sprzedał tereny spółce, w której sam jest właścicielem.

W 2019 roku do życia powołana została spółka Legia Tenis, która w całości należała do Legii Warszawa SA. Na podstawie wniosku piłkarskiej Legii, Rada Warszawy postanowiła bez przetargu przyznać 30-letnią dzierżawę kortów tenisowych, które przylegają do stadionu przy ulicy Łazienkowskiej. Stało się to dlatego, że klub sportowy ze 100-letnią historią był zaufanym partnerem dla miasta.

Dwa lata później, już po podpisaniu umowy dzierżawy, klub sprzedał korty tenisowe spółce WAWA Group. Jej jedynym właścicielem jest… właściciel Legii Warszawa Dariusz Mioduski. W radzie nadzorczej spółki, oprócz niego, zasiadają też jego żona i córka. O fakcie sprzedaży poinformowali kibice Legii, którzy podczas meczu z Wartą Poznań wywiesili transparent z informacją.

Po meczu Dariusz Mioduski wydał oświadczenie, w którym zaprzeczył, że sprzedaż kortów jego prywatnej spółce miało być niezgodne z prawem lub nastawione na jego prywatną korzyść. „Aby jednocześnie wdrażać ambitny program zarządzania kompleksem i równolegle zrealizować wielomilionowe inwestycje wymagane jest pozyskanie partnerów oraz zewnętrznego finansowania” – tłumaczył Mioduski.

Działanie właściciela Legii nie spodobało się w stołecznym ratuszu. „Domagamy się od Legii wyjaśnień, przywrócenia porządku prawnego oraz faktycznego, w oparciu o który w najlepszej wierze zawarta została umowa dzierżawy kortów przy ul. Myśliwieckiej” – napisała na Twitterze  rzeczniczka m.st. Warszawy, Monika Beuth-Lutyk.

Komisja Sportu, Rekreacji i Turystyki Rady m.st. Warszawy jednogłośnie przyjęła stanowisko, w którym oczekuje przywrócenia stanu właścicielskiego spółki Legia Tenis i zagroziła Mioduskiemu wnioskiem do prezydenta Warszawy o rozwiązanie umowy dzierżawy kortów Legii. Termin przywrócenia stanu właścicielskiego został wyznaczony do 7 marca.

Źródło: Sport.pl