Legenda futbolu chce pracować w Polsce! Andrea Pirlo już rozmawiał z PZPN w tej sprawie

fot. Instagram / Andrea Pirlo

Jak podaje portal Sportowe Fakty WP, Andrea Pirlo chce pracować z naszą reprezentacją i zastąpić Paulo Sousę. Legendarny włoski piłkarz i były trener Juverntusu miał sam zgłosić się do PZPN w tej sprawie.

Po tym jak Paulo Sousa oszukał Polaków i zostawił naszą kadrę tuż przed barażami o mundial, do PZPN napływają kandydatury na nowego selekcjonera. Faworytem w walce o posadę trenera polskich piłkarzy ma być Adam Nawałka. Chociaż pojawiają się też inne polskie nazwiska, jak Marek Papszun czy Czesław Michniewicz. Niedawno „Interia” ustaliła, że chęć prowadzenia biało-czerwonych zgłosił Fabio Cannavaro, mistrz świata z Włochami i zdobywca Złotej Piłki w 2006 roku. Teraz chętnym ma być inny legendarny włoski piłkarz.

Jak podają Sportowe Fakty, wśród kandydatów znalazł się Andrea Pirlo. – Andrea prosił, aby panu przekazać, że rozmawiał już z polską stroną na ten temat – usłyszeć mieli dziennikarze w niedzielny wieczór z obozu Pirlo. 

Andrea Pirlo urodził się 19 maja 1979 roku we włoskiej miejscowości Flero. Jest piłkarzem i trenerem. Pirlo uznawany za jednego z najlepszych pomocników w historii piłki nożnej. W ciągu swojej kariery sportowej był związany z takimi klubami jak Inter Mediolan, Ac Milan czy Juventus. Od 1994 roku do 2015 Andrea Pirlo grał we włoskiej reprezentacji. Razem z piłkarzami z kadry wywalczył Mistrzostwo Świata 2006 i Wicemistrzostwo Europy 2012. Przez niespełna rok (od sierpnia 2020 roku) był trenerem Juventusu. Szkoleni przez niego piłkarze zdobyli Superpuchar Włoch i Puchar Włoch.

Źródło: Sportowe Fakty