Kuriozalne słowa pisarki w „Dzień Dobry TVN”. „Apeluję, żeby zawiesić rozmnażanie się”

Agnieszka Szpila, screen z TVN

Pisarka Agnieszka Szpila skomentowała w „Dzień Dobry TVN” słowa Jarosława Kaczyńskiego na temat płodności Polek. Jej zdaniem, kobiety w Polsce powinny „zawiesić rozmnażanie się” do czasu zmiany władzy.

Wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego sprzed paru dni na temat dzietności Polek i alkoholizmu wywołały lawinę komentarzy nie tylko w kraju, ale również za granicą. Do słów prezesa PiS o „dawaniu w szyję” przez młode Polki odniosły się m.in. celebrytki nie angażujące się na co dzień w sprawy polityczne, jak np. Anna Lewandowska czy Ewa Chodakowska.

Kontrowersyjnej wypowiedzi Kaczyńskiego był poświęcony fragment programu „Dzień Dobry TVN”. Jedna z uczestniczek dyskusji wystosowała kuriozalny apel do Polek. – To, co mówił Kaczyński, i ten rechot sprzyja temu, aby podjąć decyzję, i tu kieruję świadomie apel do Polek i mieszkanek Polski, aby po prostu rzeczywiście zawiesić rozmnażanie się – powiedziała Agnieszka Szpila.

Jej zdaniem, takie działanie może… pomóc zmienić władzę w Polsce. – To jest moment, w którym nie wygramy tej walki, nie obalimy tej władzy, jeśli rzeczywiście same nie będziemy używać naszych ciał jako narzędzia politycznego – dodała pisarka. Wypowiedź aktywistki momentalnie obiegła sieć, a internauci nie kryli zażenowania słowami Szpili.

Źródło: TVN