Kuriozalna wypowiedź wicemarszałka Senatu. „Ukraińcy umierają dzisiaj za prawo bycia homoseksualistą”

Michał Kamiński, fot. flickr / Senat RP

Wicemarszałek Senatu RP Michał Kamiński przedstawił na antenie Radia ZET nietypową ocenę tego, o co walczą Ukraińcy z Rosjanami. Jego zdaniem chodzi m.in. o prawo bycia homoseksualistą.

Michał Kamiński, w przeszłości rzecznik prezydenta Lecha Kaczyńskiego, gościł na antenie Radia Zet, gdzie komentował ostatnie wydarzenia na Ukrainie. – Rząd polski jak gdyby zapominał, że ta wojna nie jest po prostu czystą wojną dwóch nacjonalizmów, bo gdyby taką była, to cały Zachód nie angażowałby się po stronie Ukrainy. Ta wojna jest i o tym rząd polski nie pamięta, wojną przede wszystkim wartości – zaczął polityk.

Następnie przedstawił, o co jego zdaniem toczy się walka. – Ukraińcy dzisiaj umierają za prawo bycia homoseksualistą, za prawo bycia lewakiem, prawakiem, katolikiem, prawosławnym bądź ateistą i za prawo wybierania własnego prezydenta, posła, senatora, czy kogokolwiek się tam ma. Umierają za wolność, demokrację i integrację europejską, którą ten rząd jak tylko może to krytykuje i spowalnia – stwierdził wicemarszałek Senatu.

Kamiński jest w polityce od ponad 30 lat. W tym czasie reprezentował barwy takich partii jak: Zjednoczenie Chrześcijańsko-Narodowe, Przymierze Prawicy, Prawo i Sprawiedliwość, Polska Jest Najważniejsza, Platforma Obywatelska, a od 2016 roku jest członkiem Unii Europejskich Demokratów.

Źródło: Radio ZET