Kultowa restauracja znana z piosenki Lady Pank zostanie wystawiona na sprzedaż. Cena wywoławcza to kilkanaście milionów złotych

fot. Instagram / Lady Pank

Teren z budynkiem, w którym mieściła się kultowa restauracja „Maxim” w Gdyni, znana z jednej z piosenek zespołu Lady Pank zostanie wystawiona na sprzedaż. Cena wywoławcza to 25 milionów złotych.

Restaurację „Maxim” zna cała Polska. Zespół Lady Pank rozsławił ją w jednej ze swoich piosenek. Była to ekskluzywna restauracja z widokiem na morze, stylowymi meblami i wieloma dziełami sztuki. Z czasem lokal opustoszał. W 2004 roku została zamknięta, a budynek popadł w ruinę. Jak się okazuje, cała działka ma zostać wystawiona na sprzedaż. Cena wywoławcza w zaplanowanej na 3 grudnia licytacji wynosi 25 mln zł.

„Rozgłos przyniosła mu piosenka Lady Pank, po której lokal stał się miejscem zabaw śmietanki towarzyskiej z całego kraju. Przybywała tam ówczesna elita: biznesmeni, gwiazdy kina, ale również gangsterzy” – przypomina Radio Gdańsk.

Jak podaje Radio Gdańsk, drink w tej restauracji kosztował prawie tyle samo co przeciętna ówczesna pensja. Kręcono tam sceny do takich kultowych seriali jak „07 zgłoś się” czy „Czterdziestolatek. Dwadzieścia lat później”. Jednak z upływem czasu lokal przestał przyciągać elitę, a przychodzili tam głównie ludzie z półświatka.

Źródło: Radio Gdańsk