Kult mówi stanowcze „NIE” segregacji sanitarnej! Nie wezmą udziału w koncercie tylko dla zaszczepionych

fot. Facebook / Kult

Kult zdecydowanie nie zgadza się z segregacją sanitarną. – Grupa KULT nie bierze udziału w koncertach, na które będą wpuszczani tylko ludzie zaszczepieni. Apartheidowi mówimy zdecydowanie NIE – przekazali dzisiaj muzycy w mediach społecznościowych. Wpis wywołał dyskusję w komentarzach.

Po długich miesiącach zamrożenia kultura w Polsce powoli wraca do życia. Otwarte są już kina, teatry, filharmonie, a od 4 czerwca mogą być organizowane koncerty. Mimo to od jakiegoś czasu pojawiają się pogłoski, że koncerty i inne wydarzenia kulturalne będą przeznaczone tylko dla osób zaszczepionych.

Grupa Kult postanowiła odnieść się do tych informacji i opublikowała dzisiaj swoje oświadczenie w mediach społecznościowych. „Grupa KULT nie bierze udziału w koncertach, na które będą wpuszczani tylko ludzie zaszczepieni. Apartheidowi mówimy zdecydowanie NIE” – czytamy na Facebooku.

„Chcemy łączyć, a nie dzielić” – przekonują muzycy.

Wpis zespołu podzielił fanów, którzy w komentarzach pisali: „No trudno. To muszę poczekać na koncert kiedy moje dzieci będą zaszczepione, bo nie chcę przynieść do domu czegoś na ubraniach” – czytamy w jednym z komentarzy.

„Porównanie segregacji ze względu na rasę, czyli cechę wrodzoną na którą człowiek nie ma wpływu, z różnicowaniem w oparciu o czyjąś decyzję czy chce przyjąć szczepionkę nie jest na miejscu. Rozumiem, że nie chcecie dzielić ludzi, ale są sprawy, w których emocje nie powinny być decydujące” – pisze inny.

Nie brakowało także pozytywnych komentarzy. „Brawo dla Was za tą deklarację, tak powinien postąpić każdy szanujący się artysta. Życzę Wam, abyście wytrwali w tym postanowieniu mimo wszystko, bo nie wiadomo jak bardzo jeszcze warszawski nierząd będzie przykręcać śrubę niepokornym artystom”, „Kłaniam się nisko pełen szacunku i idę z Wami prosto nie biorąc jeńców żadnych”, „Kłaniam się nisko. Niedawno zacząłem kupować Wasze płyty, zapoznawać się z Waszą wspaniałą twórczością (wcześniej zupełnie inna kategoria muzyki) oczywiście znałem Was z osobnym kawałków, ale zagłębianie się w całą dyskografie to coś pięknego. Teraz jeszcze taka szlachetna sytuacja! Jesteście MEGA!!!” – napisał inny internauta.

„Czekałem na taką wolnościową Deklarację, Kult jako band antysystemowy umacnia swoją wiarygodność, gdzie za słowem śpiewanym idzie w parze deklaracja przekonań” – czytamy inny komentarz.

Źródło: Facebook / Kult