Kto może wziąć auto w leasing?

fot. mat. partnera

Leasing jest jedną z najbardziej popularnych form finansowania samochodów. Zainteresowanie ma związek nie tylko z uproszczonymi formalnościami, ale przede wszystkim dużą elastycznością i korzystnymi warunkami. Jeśli interesuje cię ta forma finansowania, sprawdź, kto i na jakich zasadach może z niej skorzystać.

Leasing pozwala na szybkie stworzenie floty pojazdów firmowych bez konieczności angażowania wszystkich środków własnych przedsiębiorstwa. Wystarczy uiścić opłatę wstępną, a następnie regulować miesięczne raty – zgodnie z harmonogramem, by móc użytkować pojazdy. Ograniczone do minimum formalności oraz uproszczone procedury sprawiają, że zainteresowanie takim finansowaniem rośnie.

Auto w leasingu – dla kogo?

O ile zakup samochodu na kredyt wymaga dopełnienia wielu formalności, o tyle w przypadku leasingu można mówić o uproszczonych procedurach. Powód jest prosty – auto w leasingu cały czas pozostaje własnością firmy leasingowej, zaś leasingobiorca jest wyłącznie użytkownikiem. 

Nie oznacza to jednak, że z leasingu może skorzystać każdy. Oferta skierowana jest do przedsiębiorstw, które:

  • mają odpowiednie możliwości finansowe,
  • działają na rynku co najmniej kilka miesięcy.

Dodatkowym atutem będzie dobra historia kredytowa – dzięki temu bank będzie wiedział, czy przedsiębiorca terminowo regulował swoje zobowiązania.

Taka forma finansowania będzie dobrym rozwiązaniem dla firm – niezależnie od branży, którym zależy na:

  • niskiej miesięcznej racie – po to, aby nie obciążać nadmiernie firmowych finansów,
  • niskiej opłacie wstępnej – dzięki czemu uruchomienie leasingu nie będzie wiązało się z dużym wydatkiem,
  • dużej elastyczności – szczególnie w odniesieniu do wariantów zakończenia umowy leasingowej.

Forma prawna przedsiębiorstwa nie ma żadnego znaczenia. Auto w leasingu jest dostępne zarówno dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, jak i spółek. 

Co ważne, w leasing można wziąć nie tylko pojazd fabrycznie nowy, ale również auto używane. Taka forma finansowania będzie więc odpowiednia dla przedsiębiorców, którym zależy na tańszych samochodach dostępnych od ręki.

Jak skorzystać z leasingu na auta używane? 

Jeśli chcesz wziąć w leasing auto używane, możesz skorzystać z oferty salonu samochodowego. Dealerzy dysponują pojazdami oddanymi w ramach rozliczenia, które charakteryzują się bardzo dobrym stanem technicznym. 

Zanim jednak zdecydujesz się na konkretną ofertę, upewnij się, czy dany leasing dotyczy również samochodów tzw. z drugiej ręki. Tak jest m.in. w przypadku Leasingu niższych rat na auta używane KINTO ONE dostępnego w Toyota Leasing. 

Aby skorzystać z oferty, wystarczy tylko:

  • wypełnić wniosek o finansowanie z doradcą w salonie samochodowym,
  • oczekiwać na decyzję – zwykle pojawia się w ciągu godziny.

Następny krok to podpisanie umowy – bezpośrednio w salonie lub online. 

Pamiętaj! Leasing samochodowy przynosi wiele korzyści finansowych, zarówno tych związanych z bieżącym budżetem, jak i dotyczących optymalizacji podatkowej. Warto więc rozważyć taką opcję.

Źródło: Artykuł sponsorowany

REKLAMA