Książka Rafała Ziemkiewicza zablokowana przez Allegro

fot. Wikipedia

Na wniosek stowarzyszenia „Nigdy więcej” Allegro zablokowało sprzedaż najnowszej książki Rafała Ziemkiewicza „Cham niezbuntowany”. Wielu z Was zapyta z jakiego powodu? Sami sprawdźcie!

REKLAMA

  • Książka znanego dziennikarza wzbudza emocje
  • “Cham niezbuntowany” zablokowany na Allegro
  • Książka Ziemkiewicza wśród publikacji nierekomendowanych przez Allegro

Rafał Ziemkiewicz to znany dziennikarz oraz publicysta. Swoja karierę publicysty zaczynał jako felietonista „Najwyższego Czasu”. Aktualnie jest związany z tygodnikiem „Do Rzeczy” oraz „TVP Info”. W maju poprzedniego roku w „W tyle wizji” ostro skomentował sprawę rozklejania w Płocku ulotek z wizerunkiem Matki Boskiej  Częstochowskiej z tęczową aureolą. Sprawą zajmowała się Krajowa rada Radiofonii i Telewizji.

Emocje wokół nowej książki Ziemkiewicza

Jego najnowsza książka „Cham niezbuntowany” – jak czytamy w opisie wydawcy – „ jest skutkiem mojego wieloletniego „chorowania na Polskę”, stałego zastanawiania się nad nią. Jest ona skutkiem bardzo konkretnego impulsu, który kazał mi potraktować zebranie w jednym miejscu przemyśleń nad polskim mentalem, jako sprawę szczególnie pilną.”

Książka znanego dziennikarza wzbudziła emocje kilka dni temu. Powodem były treści antysemickie. Dlatego jako pierwsi zawiadomienie do prokuratury złożyli przedstawiciele Stowarzyszenia Przeciw Antysemityzmowi i Ksenofobii „Otwarta Rzeczpospolita”.

Teraz książkę Ziemkiewicza wzięło pod lupę stowarzyszenie „Nigdy Więcej”, które zwróciło uwagę, że pozycja ta „zawiera treści o charakterze antysemickim, niosące znamiona nienawiści do Żydów, a także podające w wątpliwość historyczne fakty dotyczące Zagłady Żydów podczas II wojny światowej”. Dodatkowo „Cham niezbuntowany” znalazł się na liście publikacji nierekomendowanych do dystrybucji na platformie Allegro.

“Cham niezbuntowany” zablokowany na Allegro

O zablokowaniu książki Rafała Ziemkiewicza grupa Allegro poinformowała wczoraj na swoim profilu na Twitterze. “Oferty usunęliśmy na podstawie zgłoszenia od Stowarzyszenia »Nigdy Więcej«” – podano we wpisie odsyłającym do strony internetowej organizacji.

Ziemkiewicz: Przekazuję sprawę prawnikom

Do sprawy sam Ziemkiewicz odniósł się na swoim Twitterze: “Poważnie, »Allegro« blokuje sprzedaż mojej książki, powołując się jako na autorytet na bandę świrów?! Przekazuję sprawę prawnikom, niech się tym zajmą. A Państwo śpieszcie się kupować, w przyszłym tygodniu dodruk” – napisał.

Allegro to najpopularniejszy serwis e-commerce w Polsce. Według badania Gemius/PBI w kwietniu zanotowało 18,08 mln realnych użytkowników, 1,84 mld odsłon oraz 18 minut i 14 sekund średniego dobowego czasu korzystania przez odwiedzającego, a aplikacja mobilna Allegro – 4,44 mln użytkowników. Firma Allegro.pl w 2018 roku osiągnęła 1,75 mld zł przychodów, 621,5 mln zł zysku operacyjnego i 230,1 mln zł zysku netto.

Źródło: Twitter

REKLAMA