Krzysztof Kononowicz na antenie TVP. Pojawił się w programie „Sprawa dla reportera” Elżbiety Jaworowicz

fot. Facebook / Major i Kononowicz

Krzysztof Kononowicz pojawił się w programie „Sprawa dla reportera”. Prowadząca Elżbieta Jaworowicz chce pomóc gwieździe internetu w jego problemach prawnych.

Dziennikarze programu „Sprawa dla Reportera” Elżbiety Jaworowicz podjęli interwencję w sprawie Krzysztofa Kononowicza, którego wizerunek ma być nadużywany w sieci i wykorzystywany w celach zarobkowych, bez dzielenia się z nim zyskiem. Grupa osób filmuje jego życie i publikuje nagrania w serwisie YouTube.

Stronnicy Kononowicza oskarżą ich, że zarabiają jego kosztem i przyczynili się do jego problemów zdrowotnych. Ich zdaniem bohater internetowych filmików jest zaniedbany i żyje w skrajnie złych warunkach. Sprawą zajmuje się sąd, a teraz w obronie gwiazdy internetu mają stanąć dziennikarze i prawnicy z programu „Sprawa dla Reportera”.

Krzysztof Kononowicz zyskał sławę w 2006 roku, kiedy w wyborach samorządowych startował na stanowisko prezydenta Białegostoku. Jego przemówienie, w którym padają słynne słowa, że „nie będzie niczego”, zna chyba każdy internauta. To jedna z najbarwniejszych postaci na polskim YouTube.

Źródło: TVP