Kryzys gospodarczy dotyka sponsorów polskich klubów. Siatkarska Legionovia na skraju przepaści

Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pixabay

Problemy gospodarcze w naszym kraju osłabiają firmy, a w rezultacie również m.in. kluby sportowe, które są przez nie sponsorowane. Legionovia Legionowo, ostatnia drużyna siatkarskiej Tauron Ligi kobiet, może nie dokończyć sezonu.

REKLAMA

Drużyna Ił Capital Legionovia Legionowo może nie dokończy sezonu przez problemy finansowe. “Przystępując do rozgrywek w sezonie 2022/23 mieliśmy zagwarantowane środki na udział w rozgrywkach, jak również spłatę większości zobowiązań wobec wierzycieli. Oprócz dotychczasowych sponsorów, udało nam się pozyskać (mimo trudnych czasów) nowego sponsora” – poinformował zarząd klubu.

Jednak okazało się, że główny partner wycofał się z umowy. “W piątek 13.01.2023 r. w siedzibie Ił Capital Igor Łukasik zostaliśmy postawieni przed faktem konieczności podpisania porozumienia rozwiązującego naszą 3-letnią umowę sponsorską (na lata 2022-2024) z powodu braku płynności finansowej Ił Capital. Pomimo wcześniejszych zapewnień o dalszym finansowaniu Spółki, Pan Igor Łukasik wycofał się z tych deklaracji i oświadczył, że nie przeznaczy w chwili obecnej żadnych środków na funkcjonowanie Spółki” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Zarząd przekazał, że analizuje aktualną sytuację finansową spółki i rozważa dalsze niezbędne działania, w tym możliwość wycofania zespołu z rozgrywek Tauron Ligi. Dla kibiców to olbrzymi cios, bo w poprzednim sezonie Legionovia zajęła wysokie 5. miejsce, co dało drużynie prawo gry w europejskich pucharach. W grudniu z klubu odeszły czołowe zawodniczki, a w składzie pozostają głównie mało doświadczone siatkarki. W tym sezonie drużyna przegrała wszystkie spotkania i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

AKTUALIZACJA – 19.01.2023 r, g.10.55

Zarząd klubu podjął decyzję o wycofaniu zespołu z Tauron Ligi.

Źródło: Sport.pl

REKLAMA