Kosmiczna funkcja wiceminister Olgi Semeniuk. “Jaki kraj, taki Elon Musk”

fot. Pixabay

Ministerstwo Rozwoju i Technologii poinformowało, że wiceminister Olga Semeniuk została przewodniczącą rady Polskiej Agencji Kosmicznej. Do jej zadań będzie należało kreowanie polityki kosmicznej i przygotowanie Krajowego Programu Kosmicznego.

REKLAMA

Olga Semeniuk została przewodniczącą rady Polskiej Agencji Kosmicznej. Wiceszefowa resortu rozwoju to jedna z twarzy lockdownu w Polsce. Twierdziła m.in., że Polacy otwierali masowo firmy, aby wyłudzić środki z tarcz antykryzysowych. Urzędniczka jest absolwentką Studiów Wschodniosłowiańskich na Uniwersytecie Warszawskim. Praktycznie całą karierę zawodową spędziła na państwowych etatach.

Pod wpisem Ministerstwa Rozwoju i Technologii posypały się szydercze polityków opozycji. “Wolałbym na tym stanowisku Radosława Fogiela, on przynajmniej obejrzał wszystkie części Star Wars” – napisał Jan Strzeżek, rzecznik Porozumienia, który przypomniał, że wicerzecznik PiS to wielki fan Gwiezdnych Wojen. “Olga Semeniuk jako przewodnicząca Rady Polskiej Agencji Kosmicznej idealnie wpisuje się w styl rządzenia PiS. To jest rekonstrukcyjna grupa Monty Pythona…” – skomentował Marcin Kierwiński z PO.

Również internauci nie kryli oburzenia na decyzję władzy. “Szefem NASA jest były wojskowy, senator, prawnik i kosmonauta, Bill Nelson. Przewodniczącą Rady Polskiej Agencji Kosmicznej została Olga Semeniuk, pisowska działaczka, radna Warszawy i była dziennikarka. Można się śmiać” – napisał Adam Adamski. “Jaki kraj, taki Elon Musk. W Polsce pani Olga Semeniuk podbije kosmos. Aż głupio pytać, co wcześniej podbijała zanim dotarła na tak znaczące stanowisko. Agencja Kosmiczna, czy tam Komiczna… Niektórym różnicy nie robi” – zripostowała użytkowniczka Mikka.

Źródło: Twitter / Ministerstwo Rozwoju i Technologii

REKLAMA