Koniec epidemii koronawirusa w Polsce?! Były kandydat na prezydenta ujawnia mało znane fakty

fot. Pixabay

Według zapisów ustawy o przeciwdziałaniu epidemii, można powiedzieć, że w Polsce skończył się stan epidemii. O sprawie napisał Paweł Tanajno, były kandydat na prezydenta, a obecnie szef partii Polska Liberalna.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu epidemii, rząd może ogłosić obostrzenia przewidziane w ustawie tylko, jeśli mamy do czynienia z epidemią. Wedle tej ustawy (definicje z art. 2 ust. 9), „epidemia oznacza wystąpienie na danym obszarze zakażeń lub zachorowań na chorobę zakaźną w liczbie wyraźnie większej niż we wcześniejszym okresie albo wystąpienie zakażeń lub chorób zakaźnych dotychczas niewystępujących”.

Na tę sprawę zwrócił uwagę Paweł Tanajno, lider partii Polska Liberalna. „Mamy w Polsce sytuację bez precedensu. Koniec epidemii w Polsce” – napisał były kandydat na prezydenta. Przytoczył również odpowiednie dane. 24 sierpnia ubiegłego roku mieliśmy zdiagnozowane 548 zakażeń COViD-19. Tego samego dnia bieżącego roku nowych zakażeń jest 223, czyli o ponad połowę mniej.

Można śmiało powiedzieć, że ogłoszony przez rząd stan epidemii oraz wszelkie obostrzenia i przymusy straciły podstawę prawną” – napisał przedsiębiorca. „Na nic straszenie rządu lockdownem. Żadne zakazy i ograniczenia nie będą legalne, zamknięcie lub ograniczone działanie lokali usługowych, noszenie masek czy nauka hybrydowa. O stanie epidemii nie decyduje rząd czy lekarze-celebryci. O tym decyduje prawo!” – dodał.

Źródło: Facebook / Paweł Tanajno