Konfederacja domaga się zawieszenia pensji członków rządu do końca lockdownu! Kto poprze poprawkę?

Mateusz Morawiecki, fot. KPRM

Posłowie Konfederacji złożyli poprawkę o zawieszeniu pensji członków rządu do końca lockdownu. To odpowiedź polityków na decyzję o kolejnym przedłużeniu restrykcji związanych z pandemią.

W związku z tym, że rząd utrzymuje stan, w którym ludzie nie mogą normalnie zarabiać, proponujemy poprawkę do projektu ustawy o tarczy antykryzysowej, zgodnie z którą zawieszeniu ulegają wypłaty wynagrodzeń: premiera, wicepremierów, ministrów, członków Rady Ministrów, sekretarzy stanu, podsekretarzy stanu, szefa KPRM – oznajmił poseł Artur Dziambor. Autorzy poprawki liczą, że rząd, który niczym mantrę powtarza, że dba o Polaków, okaże solidarność i zgodzi się na zawieszenie własnych pensji.

Jakub Kulesza ujawnił, że podczas prac komisji, poprawka posłów Konfederacji zmieniła brzmienie – jego zdaniem – prawdopodobnie w wyniku oszustwa. Otóż, zdanie dotyczące zmniejszenia wynagrodzenia członków rządu w czasie lockdownu, uległo zmianie na… „zwiększenie wynagrodzenia”. Poseł powiedział, że nie chce mu się wierzyć, aby to był przypadek. Głosowanie w sprawie poprawki powinno odbyć się jeszcze podczas trwającego właśnie posiedzenia Sejmu.

Źródło: Twitter / Konfederacja