Koncert Zenka Martyniuka w Poznaniu odwołany. “Disco polo jest granicą, której przekroczyć nie można”

Zenon Martyniuk, fot. Newseria

Gwiazdor disco polo Zenek Martyniuk miał wystąpić w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Koncert został odwołany po protestach lokalnych artystów.

REKLAMA

Wokalista zespołu Akcent miał zaśpiewać podczas wydarzenia “Zakończenie karnawału z Zenonem”, które miało się odbyć 20 lutego w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W mieście pojawił się jednak sprzeciw. Pomysł nie spodobał się mieszkańcom oraz muzykom Filharmonii Poznańskiej. Niektórzy twierdzili, że muzyka disco polo w takim miejscu to wstyd dla miasta i profanacja auli uniwersyteckiej.

Uczelnia stała twardo na stanowisku, że koncert może się odbyć, bo w auli odbywały się już różne imprezy. – Odbywają się tam nie tylko konkursy i występy muzyków klasycznych, ale także popularnych artystów muzyki rozrywkowej. O gustach się nie dyskutuje. Czy to aprobujemy, czy nie, muzyka disco polo istnieje w przestrzeni publicznej – przekazała w rozmowie z “Gazetą Wyborczą” rzeczniczka UAM Małgorzata Rybczyńska.

O wydarzeniu dyskutowano nawet na posiedzeniu Rady Miasta Poznania. Ostatecznie koncert Zenka Martniuka został odwołany. – To nic, że odbywają się tam różne koncerty muzyki rozrywkowej, ludowej i to lepszych i gorszych artystów. Disco polo jest granicą, której przekroczyć nie można – kpił radny PiS Michał Grześ podczas dyskusji na sesji. Obecnie na stronie, na której można było kupić bilet na wydarzenie, widnieje komunikat: “Wydarzenie zostało odwołane, a sprzedaż została wstrzymana”.

Źródło: “Gazeta Wyborcza”

REKLAMA