Kompromitacja Wisły Kraków. Klub posłużył się „Kasią z Marsa”, aby przeprosić kibiców

screen z Twitter/Wisła Kraków

We wtorek Wisła Kraków opublikowała ankietę dotyczącą cen karnetów, która nie zachwyciła kibiców. Teraz klub postanowił za to przeprosić. Nie zrobił tego jednak standardowo, a w dość oryginalny sposób, co także spotkało się nie do końca z pozytywnym odbiorem.

Przypomnijmy, że w ankiecie kibice Białej Gwiazdy mieli do wyboru różne opcje. Zdecydowanie najwięcej emocji wzbudziła ta dotycząca utrzymania cen, które obowiązywały w poprzednim sezonie, gdy krakowska drużyna grała na boiskach Ekstraklasy. „Zależy mi na jak najszybszym powrocie Wisły do Ekstraklasy – zapłacę za karnet nawet 725 zł (ulgowy 600 zł)” – brzmiała pierwsza z dostępnych opcji, która odebrana została przez kibiców jednoznacznie: jeśli nie będzie zgody na utrzymanie dotychczasowych cen, to kibice nie powinni nawet marzyć o tym, że ich ukochany zespół szybko wróci do ligowej elity.

Wisła postanowiła przeprosić kibiców za swoją wpadkę, ale dokonała tego w dość osobliwym stylu. Posłużono się przy tym nagraniem, którego główną bohaterką została Kasia – sztuczna inteligencja, posługująca się… dwoma językami. – Cześć, jestem Kasia i jestem sztuczną inteligencją prosto z Marsa. Dopiero się uczę, jak rozumieć nastroje pośród kibiców. Czasami zrobię coś głupiego, jak na przykład wczorajszą ankietę. Obiecuję poprawę. Karnety na przyszły sezon będą w atrakcyjnych cenach. Informacja już wkrótce – mogliśmy usłyszeć w oficjalnym komunikacie.

Pomysł ten w oczach kibiców okazał się zupełnie nietrafiony. Internauci nie mieli litości i ponownie uderzyli w zarząd Wisły Kraków, zarzucając mu między innymi nieprofesjonalne działanie.

„Rozumiem, że spadek ligę niżej nie zepsuł Wam humorów, ale jednak, zamiast ośmieszać klub, można byłoby zwyczajnie przeprosić – wyszłoby dużo lepiej”, „Jedna prośba! Trzymajcie Kasię z dala od transferów! No, chyba że już za późno”, „Nie wiem, czyim efektem pracy są ostatnie działania, z kim są one konsultowane i jaki miał ich być cel, ale powinny być jak najszybciej zaprzestane. To zaprzeczenie profesjonalizmu, przemyślanej strategii i dbania o dobry wizerunek. To jest po prostu żenujące” — czytamy w komentarzach kibiców Wisły.

Źródło: Twitter