Komornik zajął konto bankowe Krzysztofa Stanowskiego. Celebryta zwlekał z wykonaniem wyroku sądu

Krzysztof Stanowski, screen z YouTube / Kanał Sportowy

Komornik zajął konto bankowe Krzysztofa Stanowskiego, właściciela „Weszło”, a także współzałożyciela „Kanału Sportowego”. Z doniesień medialnych wynika, że ma to związek z wyrokiem skazującym, jaki celebryta usłyszał na początku roku.

Jak poinformował w piątek rano portal Press.pl, komornik z Piaseczna zajął konto bankowe Krzysztofa Stanowskiego. Zrobił to, aby uregulować jego dług wobec Dariusza Tuzimka. To konsekwencja sądowej przegranej założyciela Weszlo.com ze znanym dziennikarzem portalu WP Sportowe Fakty.

Przypomnijmy, że Dariusz Tuzimek wygrał na początku bieżącego roku proces sądowy z Krzysztofem Stanowskim. Sprawa dotyczyła książki Stanowskiego z 2016 roku „Stan futbolu. Tajemnice boiska, szatni i piłkarskich gabinetów” i fragmentu dotyczącego dziennikarza. Celebryta napisał w niej, że Tuzimek m.in. nie przykładał się do pracy i wolał podróżować po świecie.

Zgodnie z prawomocnym wyrokiem Stanowski powinien przeprosić Tuzimka na stronie głównej Weszlo.com i zwrócić mu niespełna 2 tys. zł, które stanowią część kosztów procesu. Tak się nie stało, dlatego dziennikarz WP Sportowe Fakty wystąpił do sądu o nadanie wyrokowi klauzuli wykonalności. Komornik zajął więc konto Stanowskiego, natomiast przeprosinami, czyli pozostałą częścią niewykonanego wyroku, ponownie będzie musiał zająć się sąd.

Źródło: Press.pl