Komisja Ligi bezwzględna dla Czesława Michniewicza. Trener Legii dwa mecze obejrzy z trybun

Czesław Michniewicz, fot. PZPN

Trener Legii Warszawa, Czesław Michniewicz został zawieszony na dwa nadchodzące spotkania. Taką decyzję podjęła Komisja Ligi. To oznacza, że stołeczny klub będzie musiał sobie poradzić bez trenera w meczu z Piastem Gliwice oraz Lechią Gdańsk.

REKLAMA

Przypomnijmy, że szkoleniowiec Legii Warszawa w ostatniej kolejce otrzymał żółte kartki i mecz z Cracovią był zmuszony oglądać z trybun. Michniewicz starł się z arbitrem technicznym, w skutek czego prowadzący spotkanie sędzia Damian Sylwestrzak ukarał trenera stołecznej drużyny.

Legia odwołała się od czerwonej kartki, ale to nic nie dało. Komisja Ligi była bezwzględna podtrzymując karę Michniewicza. To oznacza, że nie będzie mógł prowadzić swojej drużyny w dwóch, nadchodzących meczach ligowych z Piastem Gliwice oraz Lechią Gdańsk. 

Po zapoznaniu się z opinią Kolegium Sędziów PZPN, które nie dopatrzyło się rażącego błędu w decyzji arbitra, Komisja Ligi była zobligowana oddalić protest złożony przez Legię Warszawa. Dotyczył on samoistnej czerwonej kartki dla szkoleniowca Czesława Michniewicza, jaką trener otrzymał w trakcie meczu 25. kolejki Ekstraklasy Legia Warszawa – Cracovia. Tym samym Czesław Michniewicz zobowiązany jest odbyć automatyczną karę dyskwalifikacji w dwóch najbliższych meczach Ekstraklasy” – tak brzmi oficjalny komunikat Komisji Ligi. 

W odpowiedzi na taką decyzję Komisji Ligi, stołeczny klub poinformował, że w meczu z Piastem Gliwice drużynę Legii Warszawa poprowadzi asystent Czesława Michniewicza, Przemysław Małecki.

Źródło: pilkanozna.pl

REKLAMA