Kolejny rozłam w Porozumieniu. Michał Wypij i Jan Strzeżek nie chcą sojuszu z AgroUnią

Michał Wypij, fot. gov.pl

Władze Porozumienia zgodziły się na sojusz wyborczy z AgroUnią. To nie spodobało się kilku przedstawicielom partii. Jan Strzeżek i Michał Wypij ogłosili, że odchodzą z ugrupowania założonego przez Jarosława Gowina.

REKLAMA

“Miło mi poinformować, że od Zarządu Krajowego Porozumienia otrzymałam ‘zielone światło’ w zakresie współpracy z Michałem Kołodziejczakiem i Agrounią. Teraz do pracy i w Polskę” – napisała w niedzielę wieczorem na Twitterze liderka Porozumienia Magdalena Sroka, potwierdzając wcześniejsze zapowiedzi sojuszu. Za połączeniem głosowało 17 członków zarządu partii, siedmiu było przeciw, a czterech wstrzymało się od głosu.

Wśród przeciwników takiego rozwiązania byli m.in. poseł Michał Wypij oraz rzecznik partii Jan Strzeżek. Pierwszy z nich w ogóle nie pojawił się na zebraniu, a drugi zagłosował przeciw. Dziś obaj poinformowali, że odchodzą z partii. Zdaniem posła Wypija, pomysł połączenia się z AgroUnią to “próba walki o przetrwanie”. Z kolei Jan Strzeżek przekazał, że “rozumie zdanie koleżanek i kolegów”, ale nie podziela opinii, że połączenie z ruchem Kołodziejczaka to dobry pomysł.

Tym samym koło poselskie partii założonej przez Jarosława Gowina liczy już tylko 4 członków. Na początku ugrupowanie posiadało 12 posłów, którzy byli członkami klubu parlamentarnego PiS. Po wyjściu z koalicji partię opuściła większość parlamentarzystów (zostali członkami Partii Republikańskiej i pozostali w klubie PiS), a przy Gowinie pozostała jedynie pięcioosobowa grupa współpracowników. 10 grudnia ub. roku nową szefową partii została Magdalena Sroka.

Źródło: Onet.pl

REKLAMA