Kolejny polski piłkarz zagra w klubie z Monachium. Martin Kobylański dziś podpisał kontrakt

Martin Kobylański (z lewej), fot. TSV 1860 Munchen

Martin Kobylański został nowym piłkarzem trzecioligowego niemieckiego klubu TSV 1860 Monachium. Skrzydłowy ostatnie trzy sezony spędził w Eintrachcie Brunszwik.

W tym sezonie Martin Kobylański wywalczył awans do 2. Bundesligi z drużyną z Brunszwiku. W Eintrachcie zagrał 31 razy, zdobywając dwie bramki i osiem asyst. Mimo to, klub nie zdecydował się przedłużyć z nim kontraktu. Na jego angaż zdecydował się inny trzecioligowiec – TSV 1860 Monachium.

Klub z Bawarii nie ujawnił długości kontraktu z polskim piłkarzem. – Podpisanie kontraktu z Martinem jest ważnym budulcem dla rozwoju naszej ofensywnej gry, ponieważ wnosi on nie tylko wysoką indywidualną jakość ofensywną, co może mieć znaczenie w niektórych sytuacjach, ale też doświadczenie, które może pomóc naszemu zespołowi osiągnąć nasze cele – powiedział dyrektor sportowy Günther Gorenzel.

Martin Kobylański urodził się w Berlinie, ale jego ojciec Wojciech sześciokrotnie wystąpił w reprezentacji Polski. Skrzydłowy grał dotychczas w takich klubach jak Werder Brema, Lechia Gdańsk i Preußen Münster. Ma na koncie 51 występów w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Co ciekawe, pięć razy bronił barw juniorskich reprezentacji Niemiec.

Źródło: Transfery.info