Kolejne osłabienie reprezentacji Polski. Z Anglią zagramy w eksperymentalnym ustawieniu

Grzegorz Krychowiak, fot. Łączy nas Piłka

Reprezentacja Polski ma poważne kłopoty przed meczem eliminacji do Mistrzostw Świata z Anglią. Do kontuzjowanego Roberta Lewandowskiego dołączyli Grzegorz Krychowiak i Kamil Piątkowski, którzy uzyskali pozytywny wynik testu na COViD-19.

W środę reprezentacja Polski zagra mecz eliminacji do mistrzostw świata na Wembley z Anglią. Przed meczem kadrowicze przeszli standardowe testy na koronawirusa. „Niestety wyniki u Grzegorza Krychowiaka i Kamila Piątkowskiego są pozytywne. Z uwagi na fakt, że Krychowiak jest ozdrowieńcem podjęliśmy rozmowy z UEFA w celu wyjaśnienia sprawy i dopuszczenia do meczu” – napisał na Twitterze Jakub Kwiatkowski, rzecznik Polskiego Związku Piłki Nożnej, który sam uzyskał wynik dodatni.

Przedwcześnie zgrupowanie naszej kadry opuścili już bramkarz Łukasz Skorupski i pomocnik Mateusz Klich. Teraz wiemy, że z Anglią na stadionie Wembley nie zagrają również Grzegorz Krychowiak i Kamil Piątkowski, którzy po meczu z Andorą uzyskali pozytywny wynik testu na koronawirusa. Z Anglikami nie zmierzy się także kontuzjowany Robert Lewandowski.

Największym problemem selekcjonera Paulo Sousy jest obsada środka pola. W nim pewne miejsce ma Piotr Zieliński. Być może jego partnerem będzie absolutny debiutant Rafał Augustyniak, który zbiera świetne recenzje w Rosji. Oprócz niego szkoleniowiec ma do wyboru Kacpra Kozłowskiego i Jakuba Modera, ale to zawodnicy zdecydowanie bardziej ofensywni, a lukę po Krychowiaku zapewne wypełni defensywny zawodnik.

Źródło: Twitter / Jakub Kwiatkowski, własne