Kolejne ognisko zakażeń. Koronawirus u gości weselnych

fot. Pixabay

Codziennie przekonujemy się, że COVID-19 nie odpuszcza, a jego ilość zachorowań utrzymuje się na stałym poziomie. W kraju dochodzi do masowych zakażeń, a sytuację pogarsza trwający sezon urlopowy. Wielu Polaków wyjeżdżając na wakacje zapomina, że ryzyko zakażenia koronawirusem jest obecnie równie realne jak na początku trwania epidemii. Do sporej ilości zachorowań dochodzi także podczas ślubów i wesel. 

REKLAMA

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ostrzeszowie podała informacje o 21 pozytywnych testach na obecność wirusa SARS-CoV-2. Wszyscy zakażeni to goście weselni, którzy brali udział w uroczystości pod Ostrzeszowem.

Wesele miało miejsce 20 czerwca pod Ostrzeszowem w województwie wielkopolskim. Jak informuje miejscowy Sanepid może to nie być ostateczna liczba zakażonych gości, ponieważ epidemiolodzy nie otrzymali jeszcze wszystkich wyników.

Jak podaje portal ostrzeszow.naszemiasto.pl kilka dni po weselu jedna z osób miała objawy świadczące o zakażeniu koronawirusem. Wtedy miejscowy sanepid zdecydował o przymusowej kwarantannie dla pozostałych uczestników – łącznie ponad 70 gości i pięć osób z obsługi.

Osoby, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem zostały skierowane na izolację. Natomiast pozostali goście, u których badania nie potwierdziły zakażenia są objęte kwarantanną. Większość tych osób przechodzi chorobę bezobjawowo.

Źródło: ostrzeszow.naszemiasto.pl

REKLAMA