Koła gospodyń wiejskich mają zorganizować „festyny szczepienne”. Do wygrania 100 tys. zł

Zdjęcie ilustracyjne, fot. Wikimedia

Rząd wymyślił kolejny oryginalny sposób na zachęcenie Polaków do szczepień. Tym razem w rolę akwizytorów programu wcielą się członkinie… kół gospodyń wiejskich. Będą one organizowały „festyny szczepienne”.

Koła gospodyń wiejskich będą organizować festyny, podczas których będzie się można zaszczepić. Każde organizacja, która zdecyduje się na organizację takiej imprezy może liczyć na wsparcie z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w wysokości 8 tys. zł.

Żeby wziąć udział w akcji trzeba spełnić określone warunki. Koło musi zorganizować punkt szczepień, czynny przez co najmniej pięć godzin. Oprócz tego wydarzenie musi posiadać minimum trzy wyznaczone w rozporządzeniu atrakcje. Mogą nimi być np. oprawa muzyczna, występy artystyczne, zawody sportowe, strefa dla dzieci, pokazy ratownictwa medycznego, czy pokazy rękodzieła ludowego.

W komunikacie jest napisane, że koła otrzymają premię, jeżeli zaszczepią ponad 100 osób. Koło, które zaszczepi najwięcej osób może uzyskać dodatkowe pieniądze w kwocie nawet 100 tys. zł Premiowane będą także miejsca od 2 do 1 000. Wówczas nagrody mogą wynieść od 1 000 zł do 50 tys. zł.

Źródło: RDN Małopolska