Klub z PKO Ekstraklasy szuka fotografa do współpracy na zasadzie wolontariatu. “Organizacyjnie Stal Mielec”

fot. Pixabay

Klub piłkarskiej PKO Ekstraklasy Stal Mielec szuka dwóch pracowników. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że praca ma być wykonywana za darmo. Stal Mielec od wielu lat jest znana w piłkarskim środowisku jako mało profesjonalny klub.

REKLAMA

Na stronie internetowej Stali Mielec pojawiło się ogłoszenie o pracę. “Klub FKS Stal Mielec S.A. poszukuje dwóch osób do współpracy, na zasadzie wolontariatu, z perspektywą na pełen etat w przyszłości. Poszukujemy wolontariuszy na stanowiska: grafik / fotograf, a także pracownik administracyjny / pracownik działu marketingu”. Współpraca ma się odbywać na zasadzie wolontariatu, choć wymagania są całkiem spore.

Mimo iż sponsorem tytularnym klubu jest państwowy gigant PGE, a organizacja może liczyć na pełne wsparcia europosła PiS Tomasza Poręby, to władze klubu chcą mieć pracowników, którym nie trzeba płacić. “Organizacyjnie Stal Mielec. Mijają lata, a hasło dalej aktualne” – skomentował były znakomity piłkarz Wojciech Kowalczyk. “Mamy 2022 rok, a w wielu klubach Ekstraklasy za marketing itd. nadal odpowiadają wolontariusze…” – skomentował branżowy serwis PracaSport.pl.

Powiedzenie “organizacyjnie Stal Mielec” utarło się jeszcze w latach 90-tych. Przed dwoma laty zostało odświeżone, gdy z posady trenera został zwolniony Dariusz Marzec, tuż po tym jak wywalczył z drużyną awans do Ekstraklasy. Następnie w sezonie 2020/21 zespół prowadziło aż trzech trenerów: Dariusz Skrzypczak, Leszek Ojrzyński i Włodzimierz Gąsior. Po sezonie pracę otrzymał kolejny szkoleniowiec – Adam Majewski.

Źródło: Stal Mielec, Meczyki.pl

REKLAMA