Kibice ŁKS-u Łódź upokorzyli Malwinę Smarzek. Siatkarka rozpłakała się na boisku

Malwina Smarzek, fot. mat. pras. Lokomotiw Kaliningrad

Podczas meczu siatkarskiej TAURON Ligi kobiet pomiędzy KS Commercecon Łodź  a Developresem Bella Dolina Rzeszów doszło do skandalu. Kibice łódzkiego klubu wywiesili obrzydliwy transparent, którym zaatakowali reprezentantkę Polski Malwinę Smarzek.

REKLAMA

Zespół Developres Bella Dolina Rzeszów został pierwszym finalistą TAURON Ligi, po raz drugi pokonując ŁKS Commercecon Łodź w półfinale (3:1). Przed rozpoczęciem pojedynku, w trakcie prezentacji, łódzcy kibice rozwinęli duży transparent z napisem “smarZek WRACAJ DO rosji” (pisownia oryginalna – przyp. red.).

W ten sposób chcieli przypomnieć, że atakująca Developresu w tym sezonie występowała w rosyjskim zespole Lokomotiw Kaliningrad. Malwina Smarzek tuż po agresji Rosji na Ukrainę chciała rozwiązać kontrakt, ale to udało jej się dopiero trzy tygodnie później, kiedy to kibice jej drużyny pojawili się na meczu a kartonami z literą “Z”, która jest symbolem agresji Rosjan.

Po powrocie do kraju Smarzek związała się z klubem z Rzeszowa, a poproszona o komentarz do sytuacji na Ukrainie odmawiała wypowiedzi. Siatkarka na widok transparentu kibiców ŁKS-u zakryła swoją twarz koszulką i płakała. Na boisku pojawiła się tylko na chwilę, zdobywając dwa punkty.

Źródło: WP Sportowe Fakty

REKLAMA