Kibice Legii Warszawa rozwiesili wymowny transparent z Putinem w roli głównej! Nawet fani Lecha bili im brawo

screen z You Tube / legioniscicom

Kibice Legii na mecz z Lechem Poznań przygotowali wymowny i ogromny transparent, który rozwinęli w 15. minucie meczu. Widać na nim, Władimira Putina, który wisi na szubienicy w koszulce Spartaka Moskwa.

Od ponad miesiąca trwa bestialski atak Rosji na Ukrainę. Przez niewytłumaczalną decyzję Władimira Putina giną cywile, w tym kobiety i dzieci. Spora część sportowego świata sprzeciwia się działaniom zbrojnym. Podobnie zresztą jak kibice. Potwierdzili to kibice Legii Warszawa podczas sobotniego spotkania 28. kolejki PKO Ekstraklasy przeciwko Lechowi Poznań przy ul. Bułgarskiej. Zaprezentowali wtedy wymowną i kontrowersyjną oprawę.

W 15. minucie spotkania kibice Legii Warszawa rozpoczęli rozkładanie ogromnego transparentu uderzającego we Władimira Putina. Najpierw kibice na stadionie i przed telewizorami zobaczyli stryczek owinięty wokół jego szyi. To jednak nie był koniec, ponieważ Putin miał na sobie koszulkę Spartaka Moskwy. Użycie barw moskiewskiego klubu nie było przypadkowe. Wśród kiboli nie brak opinii, że ci związani z Lechem Poznań sympatyzują z tymi ze Spartaka.

Mimo, że kibice Lecha i Legii delikatnie mówiąc nie przepadają za sobą, to fani „Kolejorza” przyłączyli się do protestu przeciwko wojnie na Ukrainie i działaniom Władimira Putina. Kiedy w sektorze Legii pojawił się transparent, część kibiców drużyny przeciwnej kiwała głowami i klaskała, a później fani Lecha wyśpiewywali hasła uderzające w Putina, jak np. „Putin, Putin – ruska ku***”.

Źródło: Sport.pl