Kibice Hutnika Kraków chcą pomóc swojej drużynie. Zorganizowali zbiórkę na transfery

fot. zrzutka.pl

Kibice drugoligowego Hutnika Kraków zorganizowali w sieci zbiórkę pieniędzy na transfer nowego zawodnika. Drużyna znajduje się na przedostatnim miejscu w tabeli, więc fani zespołu z Nowej Huty zdecydowali się na nietypową akcję.

W zeszłym sezonie Hutnik Kraków zajął niespodziewanie 12. miejsce w tabeli, choć na półmetku rozgrywek okupował ostatnie miejsce. Przyjście nowego trenera Szymona Szydełko sprawiło, że zespół odbił się od dna i regularnie ucierał nosa faworytom. Kibice mieli nadzieję, że będzie to dobry prognostyk na kolejny sezon.

Niestety początek rundy jesiennej eWinner II ligi zawodnicy z grodu Kraka mają kompletnie nieudany. Po pięciu spotkaniach Hutnik ma na koncie tylko jeden punkt, zdobyty w meczu z rezerwami Śląska Wrocław. Drużyna jest na przedostatnim miejscu w tabeli, dlatego fani, chcąc uniknąć scenariusza sprzed roku, postanowili zorganizować zbiórkę na transfer nowego zawodnika.

Jak podają autorzy zrzutki, koszt utrzymania jednego zawodnika do końca grudnia wyniesie 18 tys. zł. Od zebranej sumy zależy, ilu nowych graczy zagra w zespole z Krakowa. Czasu na wpłatę jest jednak bardzo mało, bo okienko transferowe trwa tylko do 31 sierpnia. Aby zdążyć z formalnościami, zbiórka musi się zakończyć w najbliższą niedzielę.

Źródło: Zrzutka.pl