Kandydat na prezydenta miasta Rzeszowa straci immunitet?! Policja chce go ukarać mandatem

Marcin Warchoł, fot. Wikimedia

Policja chce ukarać kandydata na prezydenta miasta Rzeszowa Marcina Warchoła za brak noszenia maseczki w miejscach publicznych. Został już przygotowany wniosek o uchylenie immunitetu wiceministra sprawiedliwości.

Ewentualna kara ma zostać nałożona na wiceministra za zdjęcie z 8 marca 2021 roku. Wiceminister opublikował wtedy na portalach społecznościowych zdjęcie z rozdawania kwiatów przy okazji Dnia Kobiet. Minister – wbrew obowiązującym przepisom – nie zakrywał wtedy ust i nosa. Warchoł wielokrotnie poprzez prowadzenia kampanii pokazywał się bez maseczki.

Materiały dotyczące czynności wyjaśniających w sprawie, o którą Pan pyta, zostały przesłane za pośrednictwem Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie do Biura Prewencji Komendy Głównej Policji z wnioskiem o udzielenie pomocy prawnej w zakresie uzyskania zezwolenia na ściganie osoby posiadającej immunitet” – poinformował Adam Szeląg z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, cytowany przez radio RMF FM.

Za brak maseczki policja może wystawić mandat w wysokości nawet tysiąca złotych. Policja może też skierować sprawę do sanepidu, który za niestosowanie się do przepisów może nakładać kary administracyjne od 5 do nawet 30 tysięcy złotych. Przepis został wprowadzony przez rząd, którego członkiem jest… Marcin Warchoł.

Źródło: RMF FM