Kanał TVP Sport w serwisie YouTube zaatakowany przez hakerów. Zniknęły wszystkie materiały

grafika: mat. prasowe / TVP

Hakerzy przejęli kontrolę nad kanałem stacji TVP Sport w serwisie YouTube. Zmieniona została nazwa, a na żywo była transmitowane nagranie promujące kryptowaluty.

REKLAMA

W środę po południu hakerzy przejęli całkowitą kontrolę nad kanałem TVP Sport na YouTubie. Cyberprzestępcy zmienili jego nazwę, usunęli wszystkie dotychczasowe filmy, a następnie rozpoczęli transmisję wideo zachęcającą do kupna kryptowalut. Do promocji wykorzystano wizerunek Elona Muska. Całość opublikowanego nagrania to oszustwo.

Późnym wieczorem kanał TVP Sport został całkowicie usunięty z serwisu. To cios w państwową stację, ponieważ za kilka dni startuje mundial w Katarze, a na kanale w serwisie YouTube miały się pojawiać niepublikowane w telewizji materiały zza kulis mistrzostw. Co ciekawe, kanał TVP Sport miał w chwili ataku ponad 500 tys. subskrybentów.

Jak czytamy w portalu Niebezpiecznik.pl, kanał TVP Sport został przejęty prawdopodobnie w jeden z trzech sposobów. Pierwsza z możliwości to brak dwuskładnikowego uwierzytelniania i wyciek hasła. Druga opcja mogła wiązać się z phishingiem. Trzecia możliwość to zainfekowanie komputera administratora konta niebezpiecznym oprogramowaniem.

Źródło: Niebezpiecznik.pl

REKLAMA