Kamil Glik opublikował wymowny wpis! Wyraził solidarność wobec trudnej sytuacji na Ukrainie

Kamil Glik, fot. Łączy nas Piłka

Kamil Glik, etatowy obrońca reprezentacji Polski publicznie wyraził solidarność wobec trudniej sytuacji na Ukrainie. Piłkarz zamieścił w mediach społecznościowych wymowny wpis.

Coraz większa reakcja sportowego środowiska wobec działań wojennych Rosji, prowadzonych za wschodnią granicą Polski. Z całego świata napływają głosy wsparcia dla Ukraińców i jest oferowana im wszelka pomoc. Do wsparcia naszych sąsiadów i modlitw o szybkie zakończenie wojny, nawołuje m.in. reprezentant Polski Kamil Glik.

Lider drużyny Biało-Czerwonych, która za miesiąc ma zagrać w Moskwie mecz barażowy o awans na katarski mundial, również wspiera naszych południowo-wschodnich sąsiadów. Na jego twitterowym profilu można znaleźć grafikę przedstawiającą dłoń w barwach ukraińskich wraz z konturem państwa. – Módlmy się za Ukrainę – napisał Kamil Glik.

W związku z inwazją Rosji na Ukrainę, rozgrywki zawiesiła także ukraińska Premier League. To właśnie w tej lidze występuje reprezentant Polski Tomasz Kędziora, który broni barw Dynama Kijów. Po rundzie jesiennej jego klub zajmuje drugie miejsce. Na czele tabeli z dwupunktową przewagą plasuje się Szachtar Donieck.

Źródło: Twitter