Kaczyński pisze list do działaczy PiS. Straszy kryzysem politycznym

fot. Wikipedia

Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości napisał list otwarty do działaczy i sympatyków Zjednoczonej Prawicy. Przestrzega w nim, że zwycięstwo kandydata PO, Rafała Trzaskowskiego, oznaczałoby dla Polski kryzys polityczny, społeczny i moralny. Były premier apeluje o mobilizacje w ostatnich tygodniach kampanii.

REKLAMA

  • Prezes PiS napisał list do działaczy i sympatyków swojej partii
  • Przestrzega w nim przed powrotem do władzy ludzi Platformy Obywatelskiej
  • Zdaniem komentatorów list jest odpowiedzią na spadające sondaże Andrzeja Dudy

Zdaniem komentatorów list jest odpowiedzią na spadające sondaże Andrzeja Dudy

W swoim liście Jarosław Kaczyński wzywa działaczy i sympatyków do większego wsparcia kandydatury Andrzeja Dudy. Jak pisze prezes PiS, zwycięstwo Rafała Trzaskowskiego oznaczałoby dla Polski głęboki kryzys. – Mamy dziś stan alertu, który się skończy dopiero wtedy, gdy odniesiemy zwycięstwo – zaznacza były premier.

Andrzej Duda to zdaniem prezesa PiS gwarancja kontynuowania tzw. „dobrej zmiany”

– Ponowny wybór Andrzeja Dudy na prezydenta leży w elementarnym interesie Polski. Jest on współtwórcą dobrej zmiany, czyli reform w sferze polityki gospodarczej, zagranicznej i bezpieczeństwa – pisze w swoim liście Jarosław Kaczyński.

Pełna treść listu Jarosława Kaczyńskiego:

Spadające sondaże Andrzeja Dudy

Zdaniem komentatorów takie wezwanie do działania oznacza, że w PiS-ie nie są już tak pewni zwycięstwa Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich, jak chociażby jeszcze kilka miesięcy temu. Najnowsze sondaże dają urzędującemu prezydentowi 43% poparcia. W kwietniu Andrzej Duda mógł liczyć na blisko 60% głosów. Komentatorzy są zgodni, że do straty poparcia przyczyniły się kontrowersyjne decyzje rządu w zakresie walki z pandemią, jak również zmiana kandydata Platformy Obywatelskiej z Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na Rafała Trzaskowskiego.

REKLAMA