Kabaret Neo-Nówka zaprasza posła Janusza Kowalskiego do współpracy. Pomoże rozgrzać publiczność?

screen z YouTube / Sejm

Kilka dni temu poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski zachęcał posłów do oklasków dla ministra edukacji Przemysława Czarnka. Postawa polityka tak spodobała się aktorom z kabaretu Neo-Nówka, że zaprosili go do współpracy.

REKLAMA

Podczas sejmowej debaty, w obronie ministra Czarnka stanął Janusz Kowalski. “My jesteśmy dumni z naszych ministrów. Szanowni panowie, pokażmy teraz, jak jesteśmy dumni z naszych ministrów. Brawo! Brawo, minister Czarnek. Wstajemy!” – zachęcał do oklasków. Po chwili posłowie klubu parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość wstali z miejsc i przyłączyli się do Janusza Kowalskiego. Zachowanie posła rozśmieszyło m.in. Janusza Korwin-Mikkego, który podsumował przemowę posła w charakterystyczny sposób.

Show posła Janusza Kowalskiego spodobało się też aktorom kabaretu Neo-Nówka. “Janusz nie chciałbyś tak 15 minut przed naszym występem rozgrzać publiczność. Takie coś typu – wstajemy, bijemy brawo i kilka ciepłych słów i potem wchodzimy my?” – zapytali na Twitterze przedstawiciele kabaretu, którzy w swoich skeczach regularnie nawiązują do bieżących wydarzeń politycznych w naszym kraju.

Kabaret Neo-Nówka zasłynął m.in. słynnym skeczem “Wigilia 2022”, w którym nie zostawił suchej nitki na rządzie i elektoracie PiS. Roman Żurek, który wcielał się w postać syna, wygarnął ojcu, że jego rząd zmarnował 70 mln zł na wybory kopertowe, 2 mld zł “na tępą propagandę w TVP, do tego Ostrołęka, CPK, Turów i inne przewałki”. Skecz w serwisie YouTube zanotował już blisko 12 milionów wyświetleń.

Źródło: Se.pl

REKLAMA