Kabaret Neo-nówka przejechał się po rządzie PiS i jego wyborcach. Tak ostrego skeczu na antenie Polsatu dawno nie było

screen z YouTube / Neo-Nówka TV OFICJALNY KANAŁ

30 lipca telewizja Polsat pokazała Festiwal Kabaretowy w Koszalinie. Impreza przejdzie do historii za sprawą skeczu kabaretu Neo-Nówka, który nie zostawił suchej nitki na rządzie i elektoracie PiS.

REKLAMA

Artyści kabaretowi atakowali władze już za czasów PRL-u, ale tak ostrego skeczu jak ten, który zaprezentowała Neo-nówka nie było od wielu lat. W scenie przedstawiono zażartą dyskusję między ojcem – wyznawcą rządu PiS, a synem, który popiera opozycję. Choć rozmowa dotyczyła spadku po dziadku, to najciekawszym fragmentem jest dyskusja o polityce.

Kiedy ojciec zachwalał obecną władzę i panujący rzekomy dobrobyt, syn zaczął go dopytywać, skąd on ma takie wiadomości. – No właśnie z “Wiadomości”. 19:30 jedyne prawdziwe treści – zarymował zadowolony ojciec, co wywołało gwizdy i buczenie na widowni. – Tylko ćwoki i jelenie widzą prawdę w TVN-ie – dodał kabareciarz, co wywołało podobną reakcję widowni.

Roman Żurek, który wcielał się w postać syna, wygarnął ojcu, że jego rząd zmarnował 70 mln zł na wybory kopertowe, 2 mld zł “na tępą propagandę w TVP, do tego Ostrołęka, CPK, Turów i inne przewałki”. Później stwierdził, że jak typowy wyborca wiadomej partii boi się wszystkich: od uchodźców po Żydów. – Najbardziej to się boisz gejów, a nie przeszkadza ci, że rząd cię r… w d… – skwitował ku uciesze publiczności.

Występ Neo-Nówki na imprezie Polsatu odbił się szerokim echem w mediach społecznościowych. W ciągu niespełna 24 godzin materiał oglądano w serwisie YouTube ponad ćwierć miliona razy. Stacja Polsat, która transmitowała festiwal nie odniosła się do skeczu, ale nie udostępniła go na oficjalnym kanale stacji na YT, chociaż można tam znaleźć występy innych kabaretów z koszalińskiej imprezy.

Źródło: wp.pl, YouTube

REKLAMA