Już wkrótce w Polsce zacznie się segregacja sanitarna?! Limity na imprezach masowych tylko dla osób niezaszczepionych

Michał Dworczyk, fot. KPRM

Minister Michał Dworczyk, koordynator Narodowego Programu Szczepień poinformował na konferencji prasowej, że zaszczepieni nie będą liczeni do limitu osób, które mogą uczestniczyć w zgromadzeniach. To oznacza, że limity będą dotyczyć wyłącznie osób niezaszczepionych.

Michał Dworczyk zapowiedział, że nadchodzą zmiany, które mogą już niebawem pozwolić na ponowną organizację imprez masowych. Chodzi m.in. o koncerty, konferencje, targi, a także inne eventy. – Jeśli osoba jest zaszczepiona i ma certyfikat pełnego zaszepienia, to nie jest liczona do limitu osób na spotkaniu – powiedział koordynator NPS.

Jak można wywnioskować ze słów ministra, jeśli rząd zdecyduje się na umożliwienie organizacji imprez masowych, to reżim sanitarny będzie obowiązywał tylko osoby niezaszczepione. Potwierdzają się zatem słowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, który obiecywał „profity” dla osób, które zdecydują się zaczepić przeciw COViD-19.

Nie wiadomo jeszcze, od kiedy wprowadzona zostałaby segregacja osób na imprezach masowych. Rząd na razie nie podał daty luzowania obostrzeń w organizacji koncertów, targów i konferencji. Można się spodziewać, że nastąpi to jeszcze przed wakacjami.

Źródło: Wprost.pl