Już wkrótce pożegnamy się z maseczkami na świeżym powietrzu? Dziś decyzja Ministerstwa Zdrowia

fot. Pixabay

Z informacji do jakich dotarło radio RMF FM wynika, że w dzisiejszym rozporządzeniu Ministerstwa Zdrowia ma znaleźć się zapis dotyczący zniesienia obowiązku noszenia maseczek w przestrzeni otwartej.

Nakaz noszenia maseczek na świeżym powietrzu obowiązuje od 10 października ubiegłego roku. W zeszłym tygodniu minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że 15 maja zostanie zniesiony nakaz zakrywania ust i nosa na świeżym powietrzu, jeśli tygodniowy wskaźnik zakażeń koronawirusem na 100 tys. osób spadnie do wartości poniżej 15.

Z ostatnich danych wynika, że obecnie średnia dla całego kraju to 13 zakażeń na 100 tys. mieszkańców. Jak informuje RMF FM, Ministerstwo Zdrowia w czwartek ma spełnić swoją obietnicę i zawrzeć w rozporządzeniu zniesienie nakazu noszenia maseczek na świeżym powietrzu od 15 maja.

Każda osoba będzie mogła zrezygnować z zakrywania ust i nosa, gdy możliwe będzie zachowanie dystansu społecznego 1,5 metra na otwartej przestrzeni. Nadal ma obowiązywać nakaz noszenia maseczek w zamkniętych pomieszczeniach, w tym m.in. w sklepach, urzędach i środkach komunikacji zbiorowej.

Źródło: RMF FM