Już 600 osób pracuje w spółce Centralny Port Komunikacyjny. Wzrost o 23 proc. w ciągu roku

fot. mat. prasowe

Megalotnisko w Baranowie ma zostać otwarte w 2027 roku. Na razie w pracę dla spółki CPK zaangażowanych jest 600 osób. Dziennik „Rzeczpospolita” podaje, że w mijającym roku zatrudnienie wzrosło o 23 procent.

REKLAMA

Centralny Port Komunikacyjny jest sztandarowym projektem i inwestycją obozu rządzącego. Planowany jest węzeł komunikacyjny między Warszawą i Łodzią, który będzie integrował komunikację lotniczą, kolejową i drogową. W ramach projektu ma powstać również port lotniczy „Solidarność”. Na samym początku będzie obsługiwać ok. 30 milionów pasażerów rocznie, chociaż pierwsze spekulacje mówiły o dwukrotnie większej liczbie. 

W związku z rozpoczęciem nowych projektów zwiększyła się również liczba pracowników Centralnego Portu Komunikacyjnego. Jak wynika z danych, do których dotarła “Rzeczpospolita”, wzrost zatrudnienia w spółce wyniósł w mijającym roku 23 proc. Obecnie CPK zatrudnia już blisko 600 osób, choć budowa lotniska jeszcze nie rozpoczęła, bo spółka nie uzyskała jeszcze wszystkich potrzebnych gruntów.

Jak podaje dziennik „Rzeczpospolita”, nowe stanowiska obejmują przede wszystkim biura merytoryczne odpowiedzialne za planowanie projektów, zamówienia publiczne i pozyskiwanie nieruchomości. Zatem na pracę mogą liczyć inżynierowie, informatycy, prawnicy, a także specjaliści z zakresu finansowania i zarządzania inwestycjami.

Źródło: “Rzeczpospolita”

REKLAMA